raspap - en to sk_SK translation catalogue (384 entries)

en: <b>IPv4 example:</b> 0.0.0.0 badhost.com
sk_SK: <b>IPv4 príklad:</b> 0.0.0.0 badhost.com

en: <strong>Note:</strong> WEP access points appear as 'Open'. RaspAP does not currently support connecting to WEP
sk_SK: <strong>Poznámka:</strong> WEP prístupové body sú zobrazené, ako 'Otvorené'. RaspAP momentálne nepodporuje pripojenie k WEP sieťam

en: AP Mac Address
sk_SK: AP Mac Adresa

en: APN Settings (Modem device ppp0)
sk_SK: APN Nastavenia (Modem ppp0)

en: About RaspAP
sk_SK: O RaspAP

en: Access Point Name (APN)
sk_SK: Názov Prístupového Bodu (APN)

en: Activate
sk_SK: Aktivovať

en: Activate OpenVPN client
sk_SK: Aktivovať OpenVPN klienta

en: Activate client configuration? This will restart the openvpn-client service.
sk_SK: Aktivovať konfiguráciu klienta? Týmto sa reštartuje služba openvpn-client.

en: Activating a configuraton will restart the <code>openvpn-client</code> service.
sk_SK: Aktivácia konfigurácie spôsobí reštart služby <code>openvpn-client</code>.

en: Active DHCP leases
sk_SK: Aktívne prenájmy adries DHCP

en: Ad Blocking
sk_SK: Blokovanie Reklám

en: Adapter IP Address Settings
sk_SK: Nastavenia IP adresy adaptéra

en: Add
sk_SK: Pridať

en: Add static DHCP lease
sk_SK: Pridať statickú DHCP adresu

en: Add upstream DNS server
sk_SK: Pridať nadriadený DNS server

en: Address
sk_SK: Adresa

en: Admin password updated
sk_SK: Administrátorské heslo bolo aktualizované

en: Advanced
sk_SK: Pokročilé

en: Advanced settings
sk_SK: Pokročilé nastavenia

en: Allow incoming connections for some services from the internet side.
sk_SK: Povoliť prichádzajúce pripojenia pre niektoré služby zo strany internetu.

en: Allow incoming connections from
sk_SK: Povoliť prichádzajúce pripojenia z

en: Allowed IPs
sk_SK: Povolené IP adresy

en: Alternate DNS Server
sk_SK: Náhradný DNS server

en: Apply changes
sk_SK: Použiť zmeny

en: Apply iptables rules for AP interface
sk_SK: Aplikovať pravidlá iptables pre rozhranie prístupového bodu

en: Apply settings
sk_SK: Použiť nastavenia

en: Attempting to start TOR
sk_SK: Spúšťam TOR

en: Attempting to start WireGuard
sk_SK: Spúšťam WireGuard

en: Attempting to start hotspot
sk_SK: Hotspot sa spúšťa

en: Attempting to start openvpn
sk_SK: Spúšťam openvpn

en: Attempting to stop TOR
sk_SK: Vypínam TOR

en: Attempting to stop WireGuard
sk_SK: Ukončujem WireGuard

en: Attempting to stop hotspot
sk_SK: Vypínanie hotspotu

en: Attempting to stop openvpn
sk_SK: Vypínam openvpn

en: Authentication
sk_SK: Autentifikácia

en: Authentication settings
sk_SK: Nastavenia autentifikácie

en: Authentification Method
sk_SK: Metóda Autentifikácie

en: Basic
sk_SK: Základné

en: Basic settings
sk_SK: Základné nastavenia

en: Beacon interval
sk_SK: Interval vysielania

en: Blocklist settings
sk_SK: Nastavenia zoznamu blokovaných

en: Bridged AP mode
sk_SK: Režim mostu AP

en: Bridged AP mode is enabled. For Hostname and IP, see your router's admin page.
sk_SK: Režim mostového prístupového bodu (Bridged AP) je povolený. Pre názov hostiteľa a IP adresu pozrite administrátorskú stránku vášho routeru.

en: CPU Load
sk_SK: Využitie CPU

en: CPU Temp
sk_SK: Teplota CPU

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Certificates
sk_SK: Certifikáty

en: Certificates in the configuration file
sk_SK: Certifikáty v konfiguračnom súbore

en: Change
sk_SK: Zmeniť

en: Change Theme
sk_SK: Zmeniť Motív

en: Channel
sk_SK: Kanál

en: Choose a blocklist provider
sk_SK: Vyberte poskytovateľa blokovacieho listu

en: Choose a hosted server
sk_SK: Vyberte poskytovaný server

en: Clear log
sk_SK: Vyčistiť záznam

en: Click 'Reinitialize' to force reinitialize <code>wpa_supplicant</code>.
sk_SK: Kliknutím 'Znovu inicializovať' vynútiť novú inicializáciu <code>wpa_supplicant</code>.

en: Click 'Rescan' to search for nearby Wifi stations.
sk_SK: Kliknutím 'Skenovať' sa vyhľadajú blízke WiFi siete.

en: Client Firewall
sk_SK: Firewall Klienta

en: Client ID
sk_SK: ID klienta

en: Client Log
sk_SK: Záznam Klienta

en: Client certificate (public key) (e.g. <code>client.crt</code>): enclosed in <code>&lt;cert> ... &lt;/cert></code> tags.
sk_SK: Klientský certifikát (verejný kľúč) (napr. <code>client.crt</code>): zahrnutý v značkách <code>&lt;cert> ... &lt;/cert></code>.

en: Client list
sk_SK: Klienti

en: Client settings
sk_SK: Nastavenia klienta

en: Client: Ethernet cable
sk_SK: Klient: Ethernetový kábel

en: Client: Smartphone (USB tethering)
sk_SK: Klient: Smartfón (USB tethering)

en: Clients with a particular hardware MAC address can always be allocated the same IP address.
sk_SK: Klientom s konkrétnou hardvérovou MAC adresou môže byť vždy pridelená rovnaká IP adresa.

en: Close
sk_SK: Zatvoriť

en: Color
sk_SK: Farba

en: Configuration File
sk_SK: Konfiguračný Súbor

en: Configuration Method
sk_SK: Spôsob Konfigurácie

en: Configurations
sk_SK: Konfigurácie

en: Configures the <code>max_num_sta</code> option of hostapd. The default and maximum is 2007. If empty or 0, the default applies.
sk_SK: Nastavuje možnosť <code>max_num_sta</code> v hostapd. Predvolená hodnota a maximum je 2007. Ak je prázdne alebo 0, použije sa predvolená hodnota.

en: Connected
sk_SK: Pripojené

en: Connected Devices
sk_SK: Pripojené Zariadenia

en: Connected To
sk_SK: Pripojené k

en: Connection mode
sk_SK: Mód pripojenia

en: Console
sk_SK: Konzola

en: Country Code
sk_SK: Kód Krajiny

en: Country code must be blank or two characters
sk_SK: Kód krajiny musí byť buď prázdny alebo obsahovať dva znaky

en: Create a local WireGuard config
sk_SK: Vytvoriť lokálny konfiguračný súbor WireGuard

en: Create manually
sk_SK: Vytvoriť manuálne

en: Current client devices: <code>%s</code>
sk_SK: Aktuálne pripojené zariadenia klienta: <code>%s</code>

en: Current settings
sk_SK: Aktuálne nastavenia

en: Currently available OpenVPN client configurations are displayed below.
sk_SK: Aktuálne dostupné konfigurácie klienta OpenVPN sú zobrazené nižšie.

en: Custom blocklist not defined
sk_SK: Nie je definovaný vlastný zoznam blokovaných

en: DHCP Server
sk_SK: Server DHCP

en: DHCP server settings
sk_SK: Nastavenia servera DHCP

en: DNS Server
sk_SK: DNS server

en: Daily
sk_SK: Denne

en: Daily traffic amount
sk_SK: Denné využitie

en: Dashboard
sk_SK: Prehľad

en: Data usage
sk_SK: Využitie dát

en: Data usage monitoring
sk_SK: Monitorovanie využitia dát

en: Default Gateway
sk_SK: Predvolená Brána

en: Define custom hosts to be blocked by entering an IPv4 or IPv6 address followed by any whitespace (spaces or tabs) and the host name.
sk_SK: Definujte vlastné hostiteľské názvy, ktoré majú byť blokované, zadajte IPv4 alebo IPv6 adresu a za nimi akýkoľvek biely znak (medzery alebo tabulátory) a názov hostiteľa.

en: Delete
sk_SK: Odstrániť

en: Delete OpenVPN client
sk_SK: Zmazať OpenVPN klienta

en: Delete client configuration? This cannot be undone.
sk_SK: Zmazať konfiguráciu klienta? Táto akcia nemôže byť vrátená späť.

en: Device
sk_SK: Zariadenie

en: Device type
sk_SK: Typ zariadenia

en: Diffie Hellman parameters
sk_SK: Diffie Hellman parametre

en: Disable <code>disassoc_low_ack</code>
sk_SK: Vypnúť <code>disassoc_low_ack</code>

en: Disable Firewall
sk_SK: Vypnúť Firewall

en: Disabled
sk_SK: Vypnuté

en: Dnsmasq configuration updated successfully
sk_SK: Konfigurácia dnsmasq bola úspešná

en: Dnsmasq is not running
sk_SK: Dnsmasq nie je spustené

en: Dnsmasq is running
sk_SK: Dnsmasq je spustené

en: Do not disassociate stations based on excessive transmission failures.
sk_SK: Nerušiť stanice na základe nadmerného počtu neúspešných prenosov.

en: Domains blocklist last updated
sk_SK: Posledná aktualizácia zoznamu blokovaných domén

en: Download
sk_SK: Stiahnuť

en: Enable DHCP for this interface
sk_SK: Povoliť DHCP pre toto rozhranie

en: Enable Fallback to Static Option
sk_SK: Povoliť statické nastavenie pre prípad zlyhania

en: Enable Firewall
sk_SK: Zapnúť Firewall

en: Enable blocklists
sk_SK: Povoliť zoznam zablokovaných

en: Enable custom blocklist
sk_SK: Povoliť vlastný blokovací list

en: Enable logging
sk_SK: Povoliť logovanie

en: Enable peer
sk_SK: Povoliť uzol

en: Enable server
sk_SK: Povoliť server

en: Enable these options to log <code>dhcpcd</code> and <code>dnsmasq</code> activity.
sk_SK: Povoľte tieto možnosti pre ukladanie aktivity <code>dhcpcd</code> a <code>dnsmasq</code>.

en: Enable this option if you want RaspAP to <b>block DNS requests for ads, tracking and other virtual garbage</b>. Blocklists are gathered from multiple, actively maintained sources and automatically updated, cleaned, optimized and moderated on a daily basis.
sk_SK: Povoľte túto možnosť, ak chcete, aby RaspAP <b>blokovalo DNS požiadavky na reklamy, sledovanie a ďalší virtuálny odpad</b>. Zoznamy blokovacích pravidiel sa zhromažďujú z viacerých aktívne udržiavaných zdrojov a denne sa automaticky aktualizujú, čistia, optimalizujú a moderujú.

en: Enable this option if you want RaspAP to <b>ignore any clients</b> which are not specified in the static leases list.
sk_SK: Ak chcete, aby RaspAP ignorovalo <b>ktorékoľvek zariadenie klienta</b>, ktoré nie je uvedené v zozname statických priradení, povoľte túto možnosť.

en: Enable this option if you want RaspAP to <b>send DNS queries to the servers configured below exclusively</b>. By default RaspAP also uses its upstream DHCP server's name servers.
sk_SK: Povoľte túto možnosť, ak chcete aby RaspAP <b>posielalo exkluzívne DNS požiadavky len dole nastaveným serverom.</b> V predvolenom nastavení RaspAP používa DNS servery nadriadeného DHCP servera.

en: Enable this option if you want RaspAP to assign IP addresses on the selected interface.
sk_SK: Ak chcete, aby RaspAP prideľoval IP adresy na vybranom rozhraní, povoľte túto možnosť.

en: Enable this option to display an updated <code>wg-quick</code> debug log.
sk_SK: Povoľte túto možnosť na zobrazenie aktualizovaného debugovacieho protokolu <code>wg-quick</code>.

en: Enable this option to encrypt traffic by creating a tunnel between RaspAP and this peer.
sk_SK: Povoľte túto možnosť na zašifrovanie prevádzky vytvorením tunela medzi RaspAP a týmto uzlom.

en: Enable this option to log <code>hostapd</code> activity.
sk_SK: Povoľte túto možnosť pre logovanie aktivity <code>hostapd</code>.

en: Enable this option to log <code>openvpn</code> activity.
sk_SK: Povoľte túto možnosť na zaznamenávanie aktivity <code>openvpn</code>.

en: Enable this option to secure network traffic by creating an encrypted tunnel between RaspAP and configured peers.
sk_SK: Povoľte túto možnosť na zabezpečenie sieťového prevodu vytvorením šifrovaného tunela medzi RaspAP a nakonfigurovanými uzlami.

en: Enabled
sk_SK: Zapnuté

en: Encryption Type
sk_SK: Typ šifrovania

en: Ending IP Address
sk_SK: Posledná IP Adresa

en: Endpoint address
sk_SK: Adresa koncového bodu

en: Enter username and password
sk_SK: Zadajte používateľské meno a heslo

en: Error saving network configuration to file
sk_SK: Vyskytla sa chyba pri ukladaní konfigurácie pre sieť do súboru

en: Exception: IP-Address
sk_SK: Výnimka: IP Adresa

en: Exception: Service
sk_SK: Výnimka: Služba

en: Exception: network device
sk_SK: Výnimka: sieťové zariadenie

en: Exclude device(s)
sk_SK: Vylúčiť zariadenie(-ia)

en: Exclude the given network device(s) (separated by a blank or comma) from firewall rules.
sk_SK: Vylúčiť zadané sieťové zariadenie(-ia) (oddelené medzerou alebo čiarkou) z pravidiel firewallu.

en: Executing RaspAP service start
sk_SK: Spúšťam službu RaspAP

en: Expire time
sk_SK: Čas expirácie

en: Failed to start dnsmasq
sk_SK: Nebolo možné spustiť dnsmasq

en: Failed to stop dnsmasq
sk_SK: Nebolo možné zastaviť dnsmasq

en: Failed to update admin password
sk_SK: Nastala chyba pri zmene administrátorskeho hesla

en: Failed to update wifi settings
sk_SK: Nebolo možné aktualizovať nastavenia WiFi

en: Firewall is ENABLED
sk_SK: Firewall je POVOLENÝ

en: Firewall is OFF
sk_SK: Firewall je VYPNUTÝ

en: Fixed name
sk_SK: Priradené meno

en: For the given IP-addresses (separated by a blank or comma) the incoming connection (via TCP and UDP) is accepted.
sk_SK: Pre zadané IP adresy (oddelené medzerou alebo čiarkou) sú pripojenia (cez TCP a UDP) akceptované.

en: Format
sk_SK: Formát

en: Frequency
sk_SK: Frekvencia

en: Hide
sk_SK: Skryť

en: Hide SSID in broadcast
sk_SK: Skryť SSID

en: Host name
sk_SK: Názov Zariadenia

en: HostAPD is not running
sk_SK: HostAPD nie je zapnuté

en: HostAPD is running
sk_SK: HostAPD je zapnuté

en: Hostname
sk_SK: Názov Zariadenia

en: Hostnames blocklist last updated
sk_SK: Posledná aktualizácia zoznamu blokovaných názvov hostiteľov

en: Hourly
sk_SK: Každú Hodinu

en: Hourly traffic amount
sk_SK: Hodinové využitie

en: IP Address
sk_SK: IP Adresa

en: IPv4 Address
sk_SK: IPv4 Adresa

en: IPv6 Address
sk_SK: IPv6 Adresa

en: Information provided by /sys/class/net
sk_SK: Informácie poskytnuté cez /sys/class/net

en: Information provided by Dnsmasq
sk_SK: Informácie poskytnuté cez Dnsmasq

en: Information provided by adblock
sk_SK: Informácie poskytnuté od adblock

en: Information provided by hostapd
sk_SK: Informácie poskytnuté cez hostapd

en: Information provided by ip and iw and from system
sk_SK: Informácie sú poskytnuté cez ip, iw a od systému

en: Information provided by openvpn
sk_SK: Informácie poskytnuté cez openvpn

en: Information provided by tor
sk_SK: Informácie poskytnuté cez tor

en: Information provided by vnstat
sk_SK: Informácie poskytnuté cez vnstat

en: Information provided by wireguard
sk_SK: Informácie poskytnuté cez wireguard

en: Interface
sk_SK: Rozhranie

en: Interface Information
sk_SK: Informácie o rozhraní

en: Interface Name
sk_SK: Názov Rozhrania

en: Interface Statistics
sk_SK: Štatistiky Rozhrania

en: Interface already down
sk_SK: Rozhranie je už vypnuté

en: Interface is down
sk_SK: Rozhranie je vypnuté

en: Interface is up
sk_SK: Rozhranie je zapnuté

en: Interface name invalid
sk_SK: Názov rozhrania nie je platný

en: Internet connection
sk_SK: Internetové pripojenie

en: Invalid custom IP address found on line
sk_SK: Bola nájdená neplatná vlastná IP adresa na riadku

en: Invalid custom host found on line
sk_SK: Bol nájdený neplatný vlastný hostiteľ na riadku

en: Kernel
sk_SK: Jadro

en: Known
sk_SK: Známe

en: Language
sk_SK: Jazyk

en: Language setting saved
sk_SK: Nastavenia jazyka boli uložené

en: Language settings
sk_SK: Nastavenia jazyka

en: Lease Time
sk_SK: Čas prenájmu adresy

en: Limit network access to static clients
sk_SK: Obmedziť prístup na sieť, aby k nej mali prístup iba statický klienti

en: Link Quality
sk_SK: Kvalita Spojenia

en: Loading {0} bandwidth chart
sk_SK: Načítava sa {0} graf šírky pásma

en: Local Port
sk_SK: Lokálny Port

en: Local public key
sk_SK: Lokálny verejný kľúč

en: Log DHCP requests
sk_SK: Ukladať históriu DHCP požiadaviek

en: Log DNS queries
sk_SK: Ukladať DNS požiadavky

en: Logfile output
sk_SK: Výstup logov

en: MAC Address
sk_SK: MAC adresa

en: Mac Address
sk_SK: Mac Adresa

en: Maximum number of clients
sk_SK: Maximálny počet pripojených zariadení

en: Memory Use
sk_SK: Využitie Pamäte

en: Memory Used
sk_SK: Využitá Pamäť

en: Metric
sk_SK: Metrika

en: Mobile Data
sk_SK: Mobilné Dáta

en: Mobile Data Client
sk_SK: Mobilný Dátový Klient

en: Mobile Data Settings
sk_SK: Nastavenia Mobilných Dát

en: Monthly
sk_SK: Mesačne

en: Monthly traffic amount
sk_SK: Mesačné využitie

en: Nearby
sk_SK: V blízkosti

en: Network Devices
sk_SK: Sieťové Zariadenia

en: Networking
sk_SK: Sieť

en: New password
sk_SK: Nové heslo

en: New passwords do not match
sk_SK: Nové heslá sa nezhodujú

en: Nickname
sk_SK: Prezývka

en: No Client device or not yet configured
sk_SK: Žiadne zariadenie klienta alebo zatiaľ ešte nie je nastavené

en: No Data
sk_SK: Žiadne Dáta

en: No IP Address Found
sk_SK: Nenašla sa IP Adresa

en: No MAC Address Found
sk_SK: Nenašla sa MAC Adresa

en: No Subnet Mask Found
sk_SK: Nenašla sa Maska Podsiete

en: No Wifi stations found
sk_SK: Nenašli sa žiadne WiFi siete

en: No incoming UDP traffic is allowed.
sk_SK: Nie je povolená prichádzajúca UDP sieťová prevádzka.

en: No information available
sk_SK: Nie sú k dispozícii žiadne informácie

en: Not configured
sk_SK: Nenakonfigurované

en: Not connected
sk_SK: Nepripojené

en: Old password
sk_SK: Staré heslo

en: Old password does not match
sk_SK: Staré heslo sa nezhoduje

en: Only ever query DNS servers configured below
sk_SK: Vždy používaj len DNS servery nastavené nižšie

en: OpenVPN is not running
sk_SK: OpenVPN nie je zapnuté

en: OpenVPN is running
sk_SK: OpenVPN je zapnuté

en: Optional comment
sk_SK: Voliteľná poznámka

en: PIN of SIM card
sk_SK: PIN kód SIM karty

en: Passphrase
sk_SK: Heslo

en: Password
sk_SK: Heslo

en: Peer
sk_SK: Uzol

en: Peer public key
sk_SK: Verejný kľúč uzla

en: Persistent keepalive
sk_SK: Perzistentný keepalive

en: Pi Revision
sk_SK: Pi Revízia

en: Private key of the client certificate (e.g. <code>client.key</code>): enclosed in <code>&lt;key> ... &lt;/key></code> tags.
sk_SK: Súkromný kľúč klientského certifikátu (napr. <code>client.key</code>): zahrnutý v značkách <code>&lt;key> ... &lt;/key></code>.

en: Properties of network devices
sk_SK: Nastavenia sieťových zariadení

en: Protocol
sk_SK: Protokol

en: RaspAP Wifi Configuration Portal
sk_SK: RaspAP WiFi Konfiguračný Portál

en: RaspAP Wifi Portal
sk_SK: RaspAP WiFi Portál

en: RaspAP supports certificates by including them in the configuration file.
sk_SK: RaspAP podporuje certifikáty zahrnutím ich do konfiguračného súboru.

en: Reboot
sk_SK: Reštartovať

en: Receive MB
sk_SK: Prijatých MB

en: Received Bytes
sk_SK: Prijatých Bajtov

en: Received Packets
sk_SK: Prijaté Pakety

en: Recommended if you wish to forward network traffic from the wg0 interface to clients connected on the AP interface.
sk_SK: Odporúčané, ak chcete preposielať dátový tok z rozhrania wg0 na klientov pripojených cez rozhranie prístupového bodu.

en: Refresh
sk_SK: Obnoviť

en: Reinitialize
sk_SK: Resetovať

en: Reinitializing wpa_supplicant
sk_SK: Opätovná inicializácia wpa_supplicant

en: Relay
sk_SK: Relé

en: Relay settings
sk_SK: Nastavenia relé

en: Remove
sk_SK: Odstrániť

en: Repeat new password
sk_SK: Zopakujte nové heslo

en: Required exec function is disabled. Check if exec is not added to php <code>disable_functions</code>.
sk_SK: Požadovaná funkcia exec je zakázaná. Skontrolujte, či nie je exec pridaný do php <code>disable_functions</code>.

en: Rescan
sk_SK: Znova skenovať

en: Restart Ad Blocking
sk_SK: Reštartovať Blokovanie Reklám

en: Restart hotspot
sk_SK: Reštartovať hotspot

en: Restrict access
sk_SK: Zakázať prístup

en: Root CA certificate
sk_SK: Certifikát CA

en: Routing table
sk_SK: Mapa smerovania

en: SSID must be between 1 and 32 characters
sk_SK: SSID názov musí mať aspoň 1 znak a maximálne 32 znakov

en: Save settings
sk_SK: Uložiť nastavenia

en: Scan this QR code with your client to connect to this tunnel
sk_SK: Naskenujte tento QR kód so svojím zariadením aby ste sa pripojili k tomuto tunelu

en: Security
sk_SK: Zabezpečenie

en: Security settings
sk_SK: Nastavenia zabezpečenia

en: Security type
sk_SK: Typ zabezpečenia

en: Select OpenVPN configuration file (.ovpn)
sk_SK: Vyberte konfiguračný súbor OpenVPN (.ovpn)

en: Select WireGuard configuration file (.conf)
sk_SK: Vyberte konfiguračný súbor WireGuard (.conf)

en: Select a language
sk_SK: Vybrať jazyk

en: Select a theme
sk_SK: Vybrať tému

en: Send MB
sk_SK: Odoslaných MB

en: Server certificate
sk_SK: Certifikát servera

en: Server log
sk_SK: Logy servera

en: Server settings
sk_SK: Nastavenia servera

en: Sets the <code>txpower</code> option for the AP interface and the configured country.
sk_SK: Nastaví <code>txpower</code> možnosť pre AP rozhranie na základe nastavenej krajiny.

en: Settings for Mobile Data Devices
sk_SK: Nastavenia pre mobilné dátové zariadenia

en: Show
sk_SK: Ukázať

en: Showing {0} to {1} of {2} entries
sk_SK: Zobrazuje sa {0} až {1} z {2} záznamov

en: Shutdown
sk_SK: Vypnúť

en: Signal Level
sk_SK: Sila Signálu

en: Signal quality
sk_SK: Kvalita signálu

en: Signal strength
sk_SK: Sila signálu

en: Signing certification authority (CA) certificate (e.g. <code>ca.crt</code>): enclosed in <code>&lt;ca> ... &lt;/ca></code> tags.
sk_SK: Podpisová certifikačná autorita (CA) certifikátov (napr. <code>ca.crt</code>): zahrnutý v značkách <code>&lt;ca> ... &lt;/ca></code>.

en: Smartphone
sk_SK: Smartfón

en: Start Ad Blocking
sk_SK: Spustiť Blokovanie Reklám

en: Start OpenVPN
sk_SK: Spustiť OpenVPN

en: Start TOR
sk_SK: Zapnúť TOR

en: Start WireGuard
sk_SK: Spustiť WireGuard

en: Start dnsmasq
sk_SK: Spustiť dnsmasq

en: Start hotspot
sk_SK: Spustiť hotspot

en: Start wlan0
sk_SK: Spustiť wlan0

en: Starting IP Address
sk_SK: Začínajúca IP Adresa

en: Static IP
sk_SK: Statická IP

en: Static IP Options
sk_SK: Nastavenia statickej IP

en: Static Leases
sk_SK: Statické Adresy

en: Statistics
sk_SK: Štatistiky

en: Stop OpenVPN
sk_SK: Vypnúť OpenVPN

en: Stop TOR
sk_SK: Vypnúť TOR

en: Stop WireGuard
sk_SK: Vypnúť WireGuard

en: Stop dnsmasq
sk_SK: Zastaviť dnsmasq

en: Stop hotspot
sk_SK: Vypnúť hotspot

en: Stop the Interface
sk_SK: Vypnúť Rozhranie

en: Stop wlan0
sk_SK: Vypnúť wlan0

en: Subnet Mask
sk_SK: Maska Podsiete

en: Successfully Updated Network Configuration
sk_SK: Úspešne Aktualizovaná Konfigurácia Siete

en: Successfully started dnsmasq
sk_SK: Dnsmasq bolo úspešne spustené

en: Successfully stopped dnsmasq
sk_SK: Dnsmasq bolo zastavené

en: Summary
sk_SK: Súhrn

en: System
sk_SK: Systém

en: System Information
sk_SK: Systémové Informácie

en: System Rebooting Now!
sk_SK: Systém sa Reštartuje!

en: System Shutting Down Now!
sk_SK: Systém sa Vypína!

en: TOR is not running
sk_SK: TOR je vypnutý

en: TOR is running
sk_SK: TOR je zapnutý

en: The 802.11ac 5 GHz option is disabled until a compatible wireless regulatory domain is set.
sk_SK: Voľba 802.11ac 5 GHz je zakázaná, kým nie je nastavená kompatibilná bezdrôtová regulačná oblasť.

en: The access point <code>%s</code> is per default excluded.
sk_SK: Prístupový bod <code>%s</code> je predvolene vylúčený.

en: The default firewall will only allow outgoing and already established traffic.
sk_SK: Predvolené nastavenia firewallu budú povoľovať iba odchádzajúci a už naviazaný sieťový prevod.

en: The list of configured VPN server IP addresses: <code><b>%s</b></code>
sk_SK: Zoznam nakonfigurovaných IP adries servera VPN: <code><b>%s</b></code>

en: The selected interface (%s) does not support wireless mode operation.
sk_SK: Vybrané rozhranie (%s) nepodporuje bezdrôtové operácie.

en: The selected interface (%s) has support for both the 2.4 and 5 GHz wireless bands.
sk_SK: Vybrané rozhranie (%s) podporuje obe 2.4 a 5 GHz pásma.

en: The selected interface (%s) has support for the 2.4 GHz wireless band only.
sk_SK: Vybrané rozhranie (%s) podporuje iba 2.4 GHz pásmo.

en: The selected interface (%s) has support for the 2.5 GHz wireless band only.
sk_SK: Vybrané rozhranie (%s) podporuje iba 2.5 GHz pásmo.

en: Theme settings
sk_SK: Nastavenia Tém

en: There are no restrictions for the access point <code>%s</code>.
sk_SK: Nie sú žiadne obmedzenia pre prístupový bod <code>%s</code>.

en: This is required for an OpenVPN via UDP or Wireguard connection.
sk_SK: Toto je vyžadované pre OpenVPN cez UDP alebo WireGuard pripojenie.

en: This option adds <code>client.conf</code> to the WireGuard configuration.
sk_SK: Táto možnosť pridá súbor <code>client.conf</code> do konfigurácie WireGuard.

en: This option adds <code>conf-file</code> and <code>addn-hosts</code> to the dnsmasq configuration.
sk_SK: Táto možnosť pridá <code>conf-file</code> a <code>addn-hosts</code> do konfigurácie dnsmasq.

en: This option adds <code>dhcp-host</code> entries to the dnsmasq configuration.
sk_SK: Táto možnosť pridá <code>dhcp-host</code> požiadavky do konfigurácie dnsmasq.

en: This option adds <code>dhcp-ignore</code> to the dnsmasq configuration.
sk_SK: Táto možnosť pridá <code>dhcp-ignore</code> do konfigurácie dnsmasq.

en: This option adds <code>no-resolv</code> to the dnsmasq configuration.
sk_SK: Táto možnosť pridá <code>no-resolv</code> do konfigurácie dnsmasq.

en: This option adds <strong>iptables</strong> <code>Postup</code> and <code>PostDown</code> rules for the configured AP interface (%s).
sk_SK: Táto možnosť pridáva <strong>iptables</strong> pravidlá <code>Postup</code> a <code>PostDown</code> pre nakonfigurované rozhranie AP (%s).

en: This option adds an <code>addn-hosts</code> directive to the dnsmasq configuration.
sk_SK: Táto možnosť pridáva direktívu <code>addn-hosts</code> do konfigurácie dnsmasq.

en: This option uploads and installs an existing WireGuard <code>.conf</code> file on this device.
sk_SK: Táto možnosť nahrá a nainštaluje existujúci súbor <code>.conf</code> pre WireGuard na tomto zariadení.

en: This setting generates a new WireGuard <code>.conf</code> file on this device.
sk_SK: Táto nastavenie vytvorí nový súbor <code>.conf</code> pre WireGuard na tomto zariadení.

en: This toggles the <code>gateway</code>/<code>nogateway</code> option for this interface in the DHCPCD configuration.
sk_SK: Týmto povolíte <code>gateway</code>/<code>nogateway</code> pre toto rozhranie v konfigurácii DHCPCD.

en: Toggle navigation
sk_SK: Spustiť navigáciu

en: Transferred Bytes
sk_SK: Prenesených Bajtov

en: Transferred Packets
sk_SK: Prenesených Paketov

en: Transmit Power
sk_SK: Výkon Prenosu

en: Transmit power (dBm)
sk_SK: Výkon prenosu (dBm)

en: Tunnel settings
sk_SK: Nastavenia tunela

en: Unable to detect interface
sk_SK: Rozhranie nebolo možné nájsť

en: Unable to save wifi hotspot settings
sk_SK: Nebolo možné uložiť nastavenia wifi hotspotu

en: Unknown interface
sk_SK: Neznáme rozhranie

en: Update
sk_SK: Aktualizovať

en: Update now
sk_SK: Aktualizovať

en: Upload a WireGuard config
sk_SK: Nahrať konfiguračný súbor WireGuard

en: Upload file
sk_SK: Nahrať súbor

en: Upstream DNS servers
sk_SK: Nadriadené DNS servery

en: Uptime
sk_SK: Čas spustenia

en: Username
sk_SK: Používateľské meno

en: Username and password
sk_SK: Používateľské meno a heslo

en: Username must not be empty
sk_SK: Užívateľské meno nesmie byť prázdne

en: WPA passphrase must be between 8 and 63 characters
sk_SK: WPA heslo musí mať minimálne 8 znakov a maximálne 63 znakov

en: Waiting for the interface to start ...
sk_SK: Čaká sa na zapnutie rozhrania...

en: Web server bind address
sk_SK: Adresa spojenia webového servera

en: Web server port
sk_SK: Port webového servera

en: Web-GUI
sk_SK: Webové Rozhranie

en: WiFi client
sk_SK: WiFi klient

en: WiFi client AP mode
sk_SK: WiFi klient v režime AP

en: Wifi Hotspot settings saved
sk_SK: Nastavenia WiFi Hotspotu boli uložené

en: Wifi settings failed to be updated
sk_SK: Aktualizácia nastavenia WiFi bola neúspešná

en: Wifi settings updated but cannot restart (cannot execute 'wpa_cli reconfigure')
sk_SK: WiFi nastavenia boli aktualizované ale neaplikované (nebolo možné spustiť 'wpa_cli reconfigure')

en: Wifi settings updated successfully
sk_SK: Nastavenia WiFi boli úspešne aktualizované

en: WireGuard configuration failed to be updated
sk_SK: Aktualizácia konfigurácie WireGuard zlyhala

en: WireGuard configuration updated successfully
sk_SK: Konfigurácia WireGuard bola úspešne aktualizovaná

en: WireGuard debug log updated
sk_SK: Aktualizovaný debugovací protokol WireGuard

en: Wireless Client
sk_SK: Bezdrôtový Klient

en: Wireless Mode
sk_SK: Režim

en: allow SSH access on port 22
sk_SK: povoliť SSH prístup cez port 22

en: allow access to the RaspAP GUI on port 80 or 443
sk_SK: povoliť prístup k RaspAP GUI na porte 80 alebo 443

en: dBm is a unit of level used to indicate that a power ratio is expressed in decibels (dB) with reference to one milliwatt (mW). 30 dBm is equal to 1000 mW, while 0 dBm equals 1.25 mW.
sk_SK: dBm je jednotka úrovne používaná na vyjadrenie pomeru výkonu v decibeloch (dB) s ohľadom na jeden miliwatt (mW). 30 dBm je rovnaké ako 1000 mW, zatiaľ čo 0 dBm je rovné 1,25 mW.

en: date
sk_SK: dátum

en: dnsmasq already running
sk_SK: dnsmasq je už spustená

en: dnsmasq already stopped
sk_SK: dnsmasq je už zastavené

en: down
sk_SK: vypnuté

en: interface
sk_SK: rozhranie

en: or download the <code>client.conf</code> file to your device.
sk_SK: alebo stiahnite súbor <code>client.conf</code> na vaše zariadenie.

en: raw output
sk_SK: nespracovaný výstup

en: running
sk_SK: beží

en: stopped
sk_SK: vypnuté

en: up
sk_SK: zapnuté
